Proč studovat na Univerzitě obrany?

Kvalitní vzdělání

U nás můžeš získat bakalářské, magisterské i doktorské vzdělání. Máme tým učitelů, kteří jsou u nás zaměstnáni na plnou pracovní dobu a svým studentům se maximálně věnují. Na kvalitě studia si dáváme záležet.

Individuální přístup

Víš o tom, že na Univerzitě obrany je asi třetinový počet studentů připadajícího na jednoho učitele než na ostatních vejškách? Je to tak! A proto mají vyučující čas se ti věnovat. Pro ně nejsi jen číslo! Váží si tě jako člověka, který se rozhodl jít touto cestou, a rozhodně nemají zájem ti ji znesnadňovat! Jinými slovy: když budeš potřebovat konzultaci, doučování, bude tě třeba něco víc do hloubky zajímat nebo naopak ti něco nepůjde - nenechají tě v tom a budou se ti plně věnovat!

Týmové prostředí

Představ si situaci: Máš úspěšně po maturitě, přijímačkách a čeká tě nástup na vysokou školu. Ve tvém životě začíná nová etapa, krok do neznáma. Nevíš, do jakých jít dveří, kde je tvoje učebna a kde studijní oddělení. Vše se líp řeší s partou lidí, se kterými se znáš možná už z přípravných kurzů a hlavně ze základního výcviku. U nás nebudeš na nic sám. A to po celou dobu studia na Univerzitě obrany!

Plat při studiu

Pravidelný měsíční plat během studia:

1. ročník: svobodník15 150 Kč
2. ročník: desátník15 670 Kč
3. ročník: četař16 210 Kč
4. ročník: rotný16 740 Kč
5. ročník: rotmistr17 280 Kč
6. ročník: nadrotmistr  17 790 Kč

Adrenalin a zážitky

Máš rád adrenalin? Baví tě zkoušet nové věci? Máš rád výzvy? Tak to sis vybral Univerzitu obrany správně! Vlastně už před tím než oficiálně nastoupíš do studia, čeká tě základní výcvik. Studium nebude jednotvárné, výuka v lavicích je doplňována dalším výcvikem či sportem.

Angličtina po celou dobu studia

Baví tě jazyky? A koho ne? Víš, jak to většinou chodí na ostatních vysokých školách? Odbudeš si jeden nebo dva semestry angličtiny a konec. U nás se budeš zdokonalovat v angličtině každý semestr studia a navíc od druhého ročníku budeš trénovat i druhý jazyk – němčinu, francouzštinu nebo ruštinu.

Zahraniční zkušenosti

Láká tě vydat se během studia do zahraničí? Ani na Univerzitě obrany nebudeš o tuto možnost ochuzen! Budeš moci vyjet v rámci programu Erasmus+ a pokud budeš mít zájem, podíváš se do zahraničí i na různé zajímavé stáže a kurzy.

Široké sportovní zázemí a vyžití

Schválně, jestli víš, kolik vysokých škol například v Brně má v areálu školy (a samozřejmě pro studenty ZDARMA): posilovnu, vířivku, solárium, work-outové hřiště, ovál, venkovní vyhřívaný plavecký bazén, hřiště na beachvolejbal, hřiště na tenis, které se v zimě zastřešuje a dokonce lezeckou stěnu! Tipuješ správně – jen jedna! Univerzita obrany! Tělocvik budeš mít po celou dobu studia, čeká tě tam kromě běžných atletických disciplín také speciální tělesná příprava, kde se naučíš základy boje zblízka, lezení a plavání za ztížených podmínek. Zažiješ plno dobrodružství na sportovních kurzech na horách na lyžích, na vodě, na skalách či na kole.

Základní výcvik

Nebudeme lhát, bude to fyzicky i psychicky náročné! Ale jako náš student máš velkou výhodu – výcvik nepotrvá 3 měsíce jako u ostatních budoucích vojáků, ale jen 2! A navíc budeš ve Vyškově na výcviku jen od pondělí do čtvrtku a potom pojedeš domů vždy na prodloužený víkend povyprávět zážitky.

Praxe a stáže během studia

Představ si armádu jako firmu, která má svoji vlastní vysokou školu – Univerzitu obrany. Už během studia tě UNOB připravuje na praxi, ale zároveň jezdíš na praxe do terénu a dokonce v posledním ročníku už přímo na pracoviště, na které po dostudování nastoupíš. Přesvědčíš se o tom, že jsme opravdu více než vysoká škola!

Jistota zaměstnání hned po škole

Po dostudování budeš mít uplatnění nejen v rámci Armády ČR, ale také v civilu! V pátém ročníku běžně studenti vysokých škol rozesílají životopisy. Jsou napjatí a zároveň vystresovaní, jaká bude jejich první pracovní nabídka. Většinou jsou plni ambicí, ale po prvních pohovorech zjistí, že firmy pohlížejí na absolventy jako na lidi, co vlastně reálně nic neumí (mají „jen“ titul). Ty jako absolvent Univerzity obrany tohle vůbec řešit nebudeš. Armáda ti najde místo sama a po celou dobu tě bude na budoucí práci připravovat! Navíc, nástupní plat jako poručík Inženýr budeš mít 48000 Kč.

Kde nás najdeš?

insta.png  fb.png, 9,5kB  tw.png, 4,7kB  yt.png, 9,2kB

Univerzita obrany v Brně

Kounicova 65

662 10 Brno

Oddělení marketingu

tel.: 973 443 448

E-mail: jdunaunob@unob.cz

© 2017 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno