Vojenské studium na Univerzitě obrany


 

Studuj na Univerzitě obrany a získáš více než jen titul!Studovat na UO je super. Pravidelný plat už během studia ti dá nezávislost na rodičích a zbaví tě nutnosti běhat po brigádách. Jinými slovy budeš mít více času na studentský život! Škola je sice náročná, ale udělá z tebe osobnost. Jako student Univerzity obrany nebudeš sedět jen v lavicích, ale budeš mít kupu zážitků z výcviku, sportovních aktivit, kurzů. A hlavně to všechno budeš sdílet s jednou partou lidí, ve které najdeš spoustu dobrých přátel. Společně budete táhnout za jeden provaz a věř, že takto se dá vejška zvládnout mnohem líp! Navíc ani učitelé Tě v tom nenechají! Individuální přístup z jejich strany je totiž jednou z mnoha výsad studentů Univerzity obrany! Tak co, řekneš také #jdunaunob ?

Proč studovat na Univerzitě obrany?

Individuální přístup

Víš o tom, že na Univerzitě obrany je asi třetinový počet studentů připadajícího na jednoho učitele...

Týmové prostředí

Představ si situaci: Máš úspěšně po maturitě, přijímačkách a čeká tě nástup na vysokou školu...

Plat při studiu

Pravidelný měsíční plat během studia:

1. ročník: svobodník15 150 Kč
2. ročník: desátník15 670 Kč
3. ročník: četař16 210 Kč
4. ročník: rotný16 740 Kč
5. ročník: rotmistr17 280 Kč
6. ročník: nadrotmistr  17 790 Kč

Ale nebude to zadarmo...

Jako student vojenského oboru se staneš vojákem, což znamená, že musíš:

  • prokázat, že tvůj zdravotní stav odpovídá normám kladeným na vojáka
  • před začátkem studia absolvovat základní vojenský výcvik
  • odpracovat dvojnásobek délky studia v Armádě ČR
  • respektovat pravidla, kterými se jako voják musíš řídit. Ale neboj se nic, denně se těmito pravidly řídí více než dvacet tisíc vojáků AČR a všichni to v pohodě zvládají, takže není důvod, proč bys to nezvládl i ty.

Kde studovat na Univerzitě obrany?


 

Cítíš se jako leader? Chceš se stát velitelem? Zajímá tě armádní logistika? Fakulta vojenského leadershipu je pro tebe jasná volba!

 

Více informací

 

Láká tě vojenská technika? Chceš se stát technickým specialistou? Neváhej a přihlas se na Fakultu vojenských technologií!

 

Více informací

 

Chceš se stát vojenským lékařem, zubařem nebo farmaceutem? Nebo zdravotnickým záchranářem? Pak nemůžeš minout Fakultu vojenského zdravotnictví!

 

Více informací

Co studovat na Univerzitě obrany?

Svůj obor na Univerzitě obrany najde opravdu každý. Nabízíme ti široký výběr specializací z technických, manažerských a zdravotnických oborů.

Jak se dostat na Univerzitu obrany?

Přijímačky mají kromě části teoretické (studijní předpoklady a angličtina) ještě praktickou - lehsedy a dvanáctiminutový běh. Ale to jako budoucí voják samozřejmě v pohodě zvládneš.

Studijní předpoklady

Na brněnských fakultách tě čeká test studijních předpokladů a v Hradci Králové budeš dělat zkoušky na Lékařské fakultě UK (biologie, somatologie, fyzika a chemie) a Farmaceutické fakultě UK (chemie, biologie – vč. botaniky).

Angličtina

Z angličtiny tě čeká 50 otázek v podobě písemného testu.

Zkouška z fyzické zdatnosti

Přijímačky z fyzické zdatnosti mají dvě části - dvanáctiminutový běh (muži nejméně 2000 m, ženy nejméně 1800 m) a Lehsedy za minutu (muži nejméně 28, ženy nejméně 25).

Odpustíme ti

  • test studijních předpokladů pokud jsi měl za poslední tři pololetí (3. ročník a první pololetí 4. ročníku) průměr z matiky nižší než 1,5 a hlásíš se na FVL nebo FVT
  • test z angličtiny pokud máš certifikát na úrovni B1 dle SERR (zde najdeš seznam všech uznatelných certifikátů)

Pomůžeme ti a připravíme tě na zkoušky

  • přípravné kurzy – můžeš se zdarma zúčastnit dvoudenních přípravných kurzů (u dvoudenního kurzu je možné vyzkoušet si přijímací zkoušky nanečisto s možností uznat si její část nebo všechny části místo řádné přijímací zkoušky na FVL a FVT)
  • tělocvik – pošleme ti tréninkový plán, podle kterého si zlepšíš fyzickou kondici
  • angličtina – můžeš využít online armádního kurzu angličtiny, který tě připraví na zkoušku. Když budeš potřebovat, můžeš konzultovat svoje studium s učitelem angličtiny.

Podívej se na naše video

Kde nás najdeš?

insta.png  fb.png, 9,5kB  tw.png, 4,7kB  yt.png, 9,2kB

Univerzita obrany v Brně

Kounicova 65

662 10 Brno

Oddělení marketingu

tel.: 973 443 448

E-mail: jdunaunob@unob.cz

© 2017 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno