Vojenské studium na Univerzitě obrany


 

Studuj na Univerzitě obrany a pracuj v Armádě České republikyStudovat na UO je super. Pravidelný plat už během studia ti dá nezávislost na rodičích a zbaví tě nutnosti běhat po brigádách. Škola je sice náročná, ale udělá z tebe osobnost. Nesedíš jen v lavicích a máš kupu zážitků z výcviku a sportovních aktivit. A hlavně je tu dobrá parta, jeden pomáhá druhému.

Připrav se na přijímací zkoušky!


Můžeš se zdarma zúčastnit přípravných víkendových kurzů v Brně, Olomouci, Praze a Hradci Králové!

Neváhej a přihlas se ještě dnes!

Proč studovat na Univerzitě obrany?

Za studium ti zaplatíme

Chceš studovat a současně pobírat plat? Tak se staň studentem prestižní Univerzity obrany, jediné vojenské vysoké škole v České republice! Každý měsíc budeš pobírat plat od 13 800 Kč a každý rok se ti bude zvyšovat.

Dáme ti, co potřebuješ

Kromě pravidelného platu dostaneš kompletní vojenskou výstroj, ubytování budeš mít zdarma a stravování za dobrou cenu, navíc tě čeká spousta dalších výhod.

Máš jistou práci

Jako vojenský student máš jistotu, že po skončení studia ti armáda dá práci – právě na to si tě připravuje. Po skončení studia máš na deset let jistou práci s nástupním platem 48 000 Kč.

Obory, které jinde nemají

Můžeš studovat obory, které ti nenabídne žádná jiná vysoká škola, jako zbraně a munice, bojová a speciální vozidla, radiolokace a elektronický boj, atd. A o specialisty v těchto oborech je velký zájem i v civilu.

U nás není nuda

Na Univerzitě obrany zažiješ věci, o kterých si tvoji kamarádi na ostatních školách můžou nechat zdát - letní a zimní přežití, střelby, vojenský výcvik, adrenalinový tělocvik a mnoho dalších cool akcí...

Sport a tělesná příprava

Součástí vojenského studia a života vojáka je sport. Hodně sportu. Kromě "normálního" zažiješ i speciální tělocvik - kurz sebeobrany, vojenské lezení, vojenské plavání, potápění….

Ale nebude to zadarmo...

Jako student vojenského oboru se staneš vojákem, což znamená, že musíš:

  • prokázat, že tvůj zdravotní stav odpovídá normám kladeným na vojáka
  • před začátkem studia absolvovat základní vojenský výcvik
  • odpracovat dvojnásobek délky studia v Armádě ČR
  • respektovat pravidla, kterými se jako voják musíš řídit. Ale neboj se nic, denně se těmito pravidly řídí více než dvacet tisíc vojáků AČR a všichni to v pohodě zvládají, takže není důvod, proč bys to nezvládl i ty.

Kde studovat na Univerzitě obrany?


 

Cítíš se jako leader? Chceš se stát velitelem? Zajímá tě armádní logistika? Fakulta vojenského leadershipu je pro tebe jasná volba!

 

Více informací

 

Láká tě vojenská technika? Chceš se stát technickým specialistou? Neváhej a přihlas se na Fakultu vojenských technologií!

 

Více informací

 

Chceš se stát vojenským lékařem, zubařem nebo farmaceutem? Nebo zdravotnickým záchranářem? Pak nemůžeš minout Fakultu vojenského zdravotnictví!

 

Více informací

Co studovat na Univerzitě obrany?

Svůj obor na Univerzitě obrany najde opravdu každý. Nabízíme ti široký výběr specializací z technických, manažerských a zdravotnických oborů.

Jak se dostat na Univerzitu obrany?

Přijímačky mají kromě části teoretické (studijní předpoklady a angličtina) ještě praktickou - lehsedy a dvanáctiminutový běh. Ale to jako budoucí voják samozřejmě v pohodě zvládneš.

Studijní předpoklady

Na brněnských fakultách tě čeká test studijních předpokladů a v Hradci Králové budeš dělat zkoušky na Lékařské fakultě UK (biologie, somatologie, fyzika a chemie) a Farmaceutické fakultě UK (chemie, biologie – vč. botaniky).

Angličtina

Z angličtiny tě čeká 50 otázek v podobě písemného testu s poslechovou částí.

Zkouška z fyzické zdatnosti

Přijímačky z fyzické zdatnosti mají dvě části - dvanáctiminutový běh (muži nejméně 2200m, ženy nejméně 2000m) a Lehsedy za minutu (muži nejméně 33, ženy nejméně 31).

Odpustíme ti

  • test studijních předpokladů pokud jsi měl za poslední tři pololetí (3. ročník a pololetí 4. ročníku) průměr z matiky nižší než 1,5 na FVL nebo za poslední dvě pololetí (konec 3. ročníku a pololetí 4. ročníku) průměr z matiky nižší než 2,0 na FVT
  • test z angličtiny pokud máš certifikát na úrovni B1 dle SERR

Pomůžeme ti a připravíme tě na zkoušky

  • přípravné kurzy – můžeš se zdarma zúčastnit přípravných víkendových kurzů v Brně, Olomouci a Hradci Králové
  • tělocvik – pošleme ti tréninkový plán, podle kterého si zlepšíš fyzickou kondici
  • angličtina – můžeš využít online armádního kurzu angličtiny, který tě připraví na zkoušku. Když budeš potřebovat, můžeš konzultovat svoje studium s učitelem angličtiny.

Podívej se na naše video

Kde nás najdeš?

insta.png  fb.png, 9,5kB  tw.png, 4,7kB  gplus.png, 16kB  yt.png, 9,2kB

Univerzita obrany v Brně

Kounicova 65

662 10 Brno

Studijní oddělení

tel.: 973 442 628

E-mail: kariera@unob.cz

© 2017 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno